Rezerwacja i zamawianie książek online

Zarezerwuj lub zamów książki online

 

Jaka jest różnica pomiędzy rezerwacją i zamówieniem książek?

Rezerwacja dotyczy książek, które obecnie znajdują się w Bibliotece. Można je zarezerwować online, a następnie udać się po ich odbiór do siedziby Biblioteki. Rezerwacja jest ważna 4 dni.

Zamówienie dotyczy książek, które są obecnie wypożyczone przez innego Czytelnika. W takim przypadku Czytelnik musi czekać do czasu ich zwrotu do Biblioteki przez osobę, która je wypożyczyła.

 

Dlaczego książka oznaczona jest pytajnikiem?

Książki oznaczone szarym pytajnikiem są wprowadzone do systemu ale jeszcze nie udostępnione do rezerwacji i zamawiania online. Proces udostępniana całego księgozbioru potrwa do połowy stycznia 2023 r.

 

Rejestracja online jako Czytelnik w systemie rezerwacji i zamawiania książek.

Możecie Państwo zarejestrować się jako Czytelnicy poprzez usługę online. Rejestracji można dokonać także w siedzibie Biblioteki jak do tej pory, co również pozwoli na korzystanie z usług online. Jeśli ktoś jest już zarejestrowany jako Czytelnik w siedzibie Biblioteki nie musi rejestrować się ponownie poprzez system online. W przypadku gdy ktoś z Państwa nie będzie pewny czy jest już zarejestrowany prosimy o kontakt z Biblioteką pod numerem telefonu: 17 8556050

Aby korzystać z pełnej funkcjonalności systemu rezerwacji i zamawiania książek online należy potwierdzić swoje dane osobowe w siedzibie Biblioteki.

Rejestracja w Bibliotece jako Czytelnik jest ważna zarówno w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamieniu jak i w Filii Biblioteki w Łowisku. Nie ma potrzeby rejestracji w tych jednostkach oddzielnie. Oczywiście w dalszym ciągu można wypożyczać i zamawiać książki tradycyjnie w siedzibie Biblioteki.

 

Informacja dotycząca Filii Biblioteki Publicznej w Łowisku.

Obecnie Filia Biblioteki Publicznej w Łowisku jest nieczynna z powodu nieobecności bibliotekarza. Ponowne otwarcie Filii planowane jest na luty 2023 r.