Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Mistrzostwa Okręgu Południowo-Wschodniego w Kamieniu

Mistrzostwa Okręgu Południowo-Wschodniego w Kamieniu

 

Dokładnie 20 lat temu po raz pierwszy w Kamieniu pojawił się zespół taneczny, który w swoje układy choreograficzne wplatał popisy żonglerskie rekwizytem, zwanym batonem. Chociaż z początku widok dziewcząt niosących niewiadomego pochodzenia „kijki” wywoływał wśród mieszkańców zdziwienie i rozbudzał ciekawość, tak dzisiaj chyba już wszyscy w mig potrafią rozpoznać pałeczkę mażoretkową, a sama tancerka kojarzona jest z marszem, dostojnym strojem, ale i dziewczęcym urokiem i subtelnością. Tradycję mażoretkową w naszej okolicy przez dekady tworzyło wielu instruktorów, a jeszcze więcej młodych kamienianek, którym pasja nie tylko ukształtowała charakter, czy umilała codzienność, ale także stała się sposobem na życie. Chęć współtworzenia i propagowania ruchu mażoretkowego w okolicy i Polsce ewaluowała w nas do tego stopnia, iż możemy pochwalić się, że na naszej kamieńskiej ziemi po raz pierwszy organizowane będą Mistrzostwa Okręgu Południowo-Wschodniego.

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamieniu działając wspólnie ze Związkiem Sportowym Mażoretek już 24 kwietnia 2022 r. (niedziela) o godz. 8.00 zaprosi zespoły mażoretkowe i cheerleaderkowe z województw lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego na Halę Sportową Zespołu Szkół w Kamieniu, by zaprezentowały swoje umiejętności i rywalizowały w ten sposób o najwyższe tytuły. Organizowane Mistrzostwa Okręgu będą nie tylko niecodzienną rozrywką dla lokalnej społeczności, ale również przyczynią się do promocji naszej małej ojczyzny. Stanie się tak za sprawą mediów, które objęły patronatem przedsięwzięcie, a są nimi: TVP Rzeszów oraz Nowiny i Nowiny24. Ponadto dzięki transmisji internetowej konkursu, w całej Polsce będzie można śledzić poczynania tancerek, dzięki czemu będziemy mogli pochwalić się piękną halą sportową. Co miejmy nadzieję, przełoży się na zainteresowaniem schroniskiem młodzieżowym, a także samą szkołą.

Powodów, dla których warto angażować się w tego typu inicjatywy jest wiele, jednak cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na wsparcie ze strony lokalnej społeczności oraz władz samorządowych, dlatego chcielibyśmy nadać patronat honorowy Mistrzostw Okręgu Panu Wójtowi – Ryszardowi Bugielowi, a Was drodzy mieszkańcy zaprosić do śledzenia poczynań również naszych mażoretek.

Banery/Logo