Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

- DOFINANSOWANIE DZIAŁAŃ CENTRUM KULTURY Z PROGRAMU NARODOWEGO CENTRUM KULTURY

DOFINANSOWANIE DZIAŁAŃ CENTRUM KULTURY Z PROGRAMU NARODOWEGO CENTRUM KULTURY

Już są! Nowe stroje lasowiackie dla Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca KAMIEŃ oraz stroje przeworskie dla grupy dorosłej oraz Młodzieżowej Kapeli Ludowej. Środki na zakup strojów pozyskane zostały w ramach programu EtnoPolska 2021.

DOFINANSOWANIE DZIAŁAŃ CENTRUM KULTURY Z PROGRAMU NARODOWEGO CENTRUM KULTURY

Centrum Kultury w Kamieniu znalazło się w gronie beneficjentów tegorocznej edycji programu, który finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury.

Przypominamy, iż spośród 1846 złożonych przez różne organizacje wniosków tylko 308 otrzymało wystarczającą ilość punktów – w tym Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z Kamienia.

EtnoPolska to program Narodowego Centrum Kultury, którego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze, szczególnie w małych ośrodkach. Centrum kultury ubiegało się o dofinansowanie działań z zakresu renowacji i zakupu strojów ludowych oraz rekwizytów obrzędowych dla zespołów regionalnych kultywujących i popularyzujących lokalne tradycje w dziedzinie folkloru: muzyki, tańca, śpiewu i obrzędowości.

Całkowita wartość zadania wyniosła 89 642,40 zł, w tym środki z dofinansowania
75 000,00 zł.

Autor: Jadwiga Kula-Romanek

Banery/Logo